Obyczaje i tradycje w Egipcie


Strona główna -> Egipt -> Obyczaje i tradycje w Egipcie
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   

Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


 Większość tradycji w Egipcie ma korzenie muzułmańskie, lub koptyjskie. Jedną z takich tradycji jest gościnność. Dla każdego muzułmanina jest ona nie tylko miłym zwyczajem, ale także nakazem religijnym. Muzułamnin ma obowiązek udzielić gościny nawet wrogowi. Kiedy ten przebywa pod dachem takiego człowieka, jest nietykalny. Nie tylko nie może stać mu się krzywda, ma on takie same prawa, jak każdy inny gość.

Stroje kąpielowe są jak najbardziej na miejscu, natomiast niemile widziane jest opalanie topless. Także w miejscach kultu religijnego należy pamiętać o właściwym stroju.  W meczecie kobiety powinny zakryć także głowę. Spożywanie alkoholu nie stanowi problemu, ale często zdarza się, że nie jest respektowane wnoszenie alkoholu do pokoju hotelowego.

Dobrze jest pamiętać o napiwkach dla obsługi hotelowej, ponieważ pensje w tym kraju nie są zbyt wysokie. Pieniądze dla pokojowego (bo w tym zawodzie dominuje płeć męska) najlepiej zostawić na poduszce albo wręczyć osobiście. Generalnie prawie każda usługa w Egipcie nadaje się do tego, by zostawić napiwek. Przy czym zostawiamy go wtedy, gdy jesteśmy zadowoleni z usługi. Pamiętajmy też o tym, że każdemu, kto wykonał dla nas jakąś drobną usługę należy się bakszysz.

Jeśli turysta przybywający do Egiptu nie ma zapewnionego przejazdu stąd do tymczasowego miejsca zamieszkania, prawdopodobnie będzie musiał skorzystać z usług taksówkarzy, ponieważ na odcinku łączącym najbliższy zabudowany region z lotniskiem nie funkcjonuje komunikacja miejska.

Cenę za przejazd taksówką można negocjować. Taksówkarze nie działają bowiem zgodnie z jakimś odgórnie ustalonym cennikiem. Wskazane jest zatem jak najbardziej targowanie. Trąbienie jest wykorzystywane także do zachęcania turystów do skorzystania z usług przewoźników.

Jeśli zdecydujemy się na zakupy na tutejszych lub jakichkolwiek innych egipskich targowiskach, koniecznie trzeba pamiętać o targowaniu, które wśród ludności muzułmańskiej jest pewnym rodzaju tradycją. Walutą w Egipcie jest funt egipski, ale mile widziane są także dolary.Egipt - miasta

Aleksandria Asuan Hurghada Kair Port Said


Egipt - co warto wiedziećEgipt - Kuchnia Egipska Kuchnia Egipska
Potrawy narodowe Kofta i kebab są dwoma najpopularniejszymi potrawami w Egipcie. Kofta ...
Egipt - Egipt ciekawostki Egipt ciekawostki
Narodową walutą Egiptu jest funt egipski, w jeden litr benzyny kosztuje około 1,2 ...
Egipt - Piramidy egipskie Piramidy egipskie
Piramida egipska, to niezrównane arcydzieło architektury - każda jest po prostu ...
Egipt - Nurkowanie w Egipcie Nurkowanie w Egipcie
Wielu turystów odwiedzających Egipt tylko sporadycznie wychyla głowy ponad ...
Egipt - Egipt wizy i przepisy celne Egipt wizy i przepisy celne
Między Polską a Egiptem obowiązuje ruch wizowy. Obywatel RP może przed ...
Egipt - Wielka Tama Asuańska Wielka Tama Asuańska
O istnieniu Wielkiej Tamy Asuańskiej i powstałego w wyniku jej budowy jednego z ...

Obyczaje i tradycje w Egipcie - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies